Tag Archives: technologia

sty 17
2018

Z głową w chmurze – Cloud Computing, czyli nowoczesne przechowywanie danych

Jeśli korzystasz codziennie z takich usług jak Google Kalendarz, Google Dysk albo Dropbox stykasz się z praktycznym wykorzystaniem tzw. chmury obliczeniowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu posiadamy całość naszych danych, fotografie oraz wszelkie zapiski zawsze w zasięgu ręki niezależnie od urządzenia z którego w danym momencie korzystamy.

Continue reading

Tagged , , , | Leave a comment
gru 01
2017

Czym są i do jakich zadań służą tensometry? Czy powinniśmy korzystać z tego rodzaju urządzeń, w jakich sytuacjach się najbardziej sprawdzają?

Czujniki tensometryczne, jakie nazywane są również jako tensometry, to najważniejszy element każdego rodzaju wagi elektronicznej. To także ważne urządzenie do pomiaru sił ściskających, naprężeń i tak dalej. Często spotkać jesteśmy w stanie je w układach automatyki, w jakich istnieje konieczność dokonywania pomiarów wagowych, np. ciężaru zbiorników magazynujących surowce lub platform najazdowych. Czujniki tego rodzaju zlokalizowane są pod podporami zbiornika lub platformy. W połączeniu z odpowiednimi urządzeniami pomiarowymi możemy realizować pomiar mas, surowców czy dozowania.

Continue reading

Posted in Sprawy komputerowe | Tagged , , , | Leave a comment
sie 18
2017

To naprawdę istotna kwestia jaki rodzaj systemu operacyjnego wybierzemy? Od tego dużo zależy

Tak wiele jest w dzisiejszych czasach rzeczy do zrozumienia, że trudno się w tym wszystkim odnaleźć. Można tak powiedzieć o wielu kwestiach, ale szczególnie jak pomyślimy o najbardziej nowatorskich technologiach to dojdziemy do wniosku, że bez najlepszego wsparcia naprawdę ciężko będzie pojąć wszelkie zawiłości i definicje, przykładowo co to jest mem. Nie o tym będzie dziś mowa, a o czymś bardziej istotnym, rzeczy, która będzie dotyczyć każdego z nas, czyli jakiego rodzaju powinniśmy wybrać system operacyjny?

Continue reading

Posted in Sprawy komputerowe | Tagged , , | Leave a comment
sie 18
2017

Innowacyjne technologie, czyli co na ten moment oferuje nam technika

Współczesny świat zmienia się w błyskawicznym tempie. To, co dzisiaj będzie dla nas typowe w wykorzystaniu codziennym, jeszcze wiele lat wstecz nie mogło się nam nawet przyśnić. Obecnie większość z nas często sięga po nowoczesne rozwiązania, jakie zazwyczaj służą jedynie w rozrywce.

Continue reading

Posted in Dla miłośników gadżetów | Tagged , , , , | Leave a comment
sie 18
2017

Wszystko idzie do przodu

Jeszcze kilka lat temu szczytem oczekiwań było otrzymanie ciężkiego oraz niejednokrotnie mało wygodnego aparatu fotograficznego, który zdjęcia wykonywał na specjalnej kliszy. Kiedy zapełniliśmy cały film, a nie mieliśmy następnego, to nie mogliśmy już zrobić kolejnych zdjęć, tak samo jak nie było szansy usunięcia ujęć, które nie wyszły dokładnie tak, jak to obmyśliliśmy.

Continue reading

Posted in Dla miłośników gadżetów | Tagged , , , , , , , | Leave a comment