kwi 21
2019

Z głową w chmurze – Cloud Computing, czyli nowoczesne przechowywanie danych

Jeśli korzystasz codziennie z takich usług jak Google Kalendarz, Google Dysk czy też Dropbox stykasz się z praktycznym użytkowaniem tzw. cloud computing. Dzięki takiemu rozwiązaniu posiadamy całość naszych danych, fotografie i wszelkie zapiski zawsze w zasięgu ręki bez względu na urządzenie z którego w konkretnej chwili korzystamy.

cloud computing, chmura
Autor: JD Hancock
Źródło: http://www.flickr.com
Najprościej rzecz ujmując, cloud computing czyli dane w chmurze, to sposób przechowywania oraz wglądu do danych jak i aplikacji przez Internet – bez rejestrowania tychże bezpośrednio na dysku twardym naszego PC albo laptopa czy też innego urządzenia. Jak to funkcjonuje? W standardowym, dotychczasowym podejściu, programy i aplikacje włączaliśmy i zapisywaliśmy lokalnie na dysku naszego urządzenia. Dane w chmurze jednakże, zachowywane są na serwerach korporacji zewnętrznych jak chociażby Google oraz udostępniane nam jako usługa przez sieć. W ten oto sposób możemy z nich korzystać z każdego miejsca, z dowolnego sprzętu podpiętego do Internetu. To właśnie ta cecha powoduje, że dane w chmurze są rozwiązaniem szalenie wygodnym. Klient np. usługi Dropbox, ponosi koszty za wynajęcie przestrzeni wirtualnej serwera korporacji Dropbox. Nie ma więc przymusu zakupu osobistych serwerów takich jak.

Jeśli chcesz wyszukać materiały na ten temat, to przejdź tutaj producent kabli polska i przejrzyj inne informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

centos server, ażeby zbierać całość własnych danych tj. fotografie, video, muzykę.

chmura, dane, cloud computing
Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Nie sposób nie wspomnieć, że do rozwoju technologii zapisu w chmurze w znacznej mierze przyczynił się nasilenie popularności technologii mobilnych – przede wszystkim smartfonów. Potencjał cloud computingu jest bardzo duży a sama technologia rozwija się niesłychanie szybko. Wystarczy wspomnieć, że już nawet komputery codziennego użytku potrafią być “zanurzone w chmurze”. Doskonałym przykładem jest Google Chromebook, czyli komputer, którego OS opiera się właśnie na cloud computingu. ma także ogromne duże znaczenie nie tylko dla indywidualnych konsumentów ale także dla dużych przedsiębiorstw. Stworzenie i utrzymanie skomplikowanych aplikacji jest drogie i wymaga olbrzymich zasobów sprzętowych oraz ludzkich. Dzięki chmurze, można wyeliminować te czynniki gdyż dane przedsiębiorstwo nie musi sama zarządzać całą technologią i oprogramowaniem. Całością zajmuje się firma (zewnętrzna, która udostępnia zasoby utrzymywane na przeróżnych modelach serwerów tj. centos server, przez sieć.
This entry was posted in Dla miłośników gadżetów, W świecie internetu and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>