mar 18
2019

Sprawdzone i eleganckie produkty do odmierzania czasu

Czas biegnie coraz szybciej, już utrudnia rozeznanie, a co dopiero złapanie go, by choć na chwilę spowolnić. Takie marzenia plątają nam się w głowie, gdy czujemy się dobrze, gdy życzymy sobie, aby przyjemny stan nigdy nie odszedł. Z drugiej natomiast strony, czas się dłuży, powinien trochę przyspieszyć. Tak odczuwamy, w momencie gdy jest nam źle, kiedy czas płynie bez końca, kiedy nuda oraz stres odbijają piętno na naszym organizmie. To wszystkonieubłagany czas… Nie ma na niego wpływu.

zegarek bisset
Autor: Luke Ma
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieją plemiona, zapomniane ludy, gdzie nie zdają sobie sprawy tego, czym jest zegarek. Czas wyznacza im górowanie słońca, generalnie położenie naszej gwiazdy na nieboskłonie. Ci ludzie mają swoje obowiązki, ale nie czują się skonfliktowani ze sobą, niemają sobie za złe,że dokądś nie dotarli, nie muszą pędzić na spotkania, trzymać się sztywno znikającym sekund oraz minut? Jeśli da się nie zwracać uwagi na czas, jeżeli da się mieć na niego jakikolwiek wpływ, to istnieje chyba najlepszy sposób: wyrzucić czasomierz za okno!

Tak, dobrze powiedzieć. Dla przytłaczającej większości z nas tego rodzaju myśl to tylko ciekawa bajeczka do snu.

Jeśli nie jesteś pewien, czy zamieszczone na tej witrynie informacje są wystarczająco dokładne, to zobacz źródło (https://stojo.pl/), które zostało wykorzystane do napisania tego artykułu.

Możemy sobie tak pomarzyć, ale w tej samej minucie zarkamy na nasz śliczny zegarek casio, bo pamiętamy, iż o piętnastej mamy ważne spotkanie, o piętnastej następne, a dwudziestej wizytę w przychodni. Wszystko jest zapięte na ostatni guzik, mechanizmy mierzące czas zawładnęły naszym życiem (link).

Autor: www.zibi.pl

Możemy nawet się łudzić, że to my sterujemy swoim bytem, mamy na niego ostateczny wpływ. I rzeczywiście, na ważne kwestie, takie jak wybór partnera czy miejsca zamieszkania mamy jakieś możliwości, ale nie możemy, jak śpiewała znana piosenkarka „wskazówki ująć w dłoń i cała wstecz”, gdyż równa się to wstrzymaniu Ziemi w swoim obrocie lub (program do obsługi transportu) wywołania śniegu w pełni pory letniej…

Pozostaje się pogodzić, iż tak już jest. najlepiej dostosować pewną część czasu dla własnych potrzeb. Znaleźć bodaj trzydzieści minut dziennie bez zegarka, przeznaczyć taką chwilę na niemierzalny czas, bez zarkania na zegarek, bez mechanizmu, który organizuje nam życie. Poczujemy się wtedy troszkę, jak ludzie, którzy mieszkają gdzieś w zarośniętym, niedostępnym buszu, którzy nie znają takiego urządzenia jak zegarek. I z pewnością są bardziej szczęśliwi niż my – link do sklepu.
This entry was posted in Dla miłośników gadżetów and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>