gru 04
2017

Pozycjonowanie? Z czym to jeść?

Wydawało by się, że to określenie to frazes. Każdy przecież jest przyzwyczajony do zakupów, które wkłada do wózka w sklepie, płaci gotówką, niesie do mieszkania. Ale czasy się zmieniają. Wciąż obserwujemy jak dynamicznie wzrasta rynek usługowo – handlowy w sieci. Dziś zwykły Kowalski już nie szuka szklarza w książce telefonicznej. Nie ma potrzeby jechać do sklepu żeby kupić telewizor, koszulę czy nawet krewetki na kolację. W pierwszej kolejności zagląda do Internetu.

SEO, pozycjonowanie
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Jeśli usługodawca bądź producent nie posiada przysłowiowej wirtualnej „wizytówki” – może nie zaistnieć w świadomości potencjalnego użytkownika. Dlatego bardzo ważne jest posiadanie strony www z pełną informacją o produktach, usługach, danymi kontaktowymi. Dobra strona internetowa to jednak nie wszystko. W jaki sposób wyróżnić się w ogromnej liczbie podobnych anonsów? Co zrobić, żeby Klienci częściej klikali na naszą stronę?

Jednym z rozwiązań jest pozycjonowanie. Dzięki tej czynności strona może znaleźć się bardzo wysoko w wynikach wyszukiwania, co znacznie zwiększa szanse, że zostanie otworzona. A to już połowa sukcesu.

Dość wysoka pozycja witryny w wynikach wyszukiwania tworzy poczucie, że dany producent czy usługodawca jest liderem w swojej branży. Im wyżej się wyświetla, tym więcej ma zamówień, a co za tym idzie – większą liczbę Klientów.

Praca przy komputerze
Autor: Libertic
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety „zabiegi” jakie należy wykonać nad stroną, aby uzyskiwała wysokie pozycje np. w Yahoo! nie należą do prostych. Najlepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom. Na rynku polskim funkcjonuje kilkaset firm pozycjonujących. Wybór najlepszej z pewnością nie jest prosty. Możemy trafić na profesjonalnego usługodawcę, ale również na młodego, niedoświadczonego pozycjonera, który dopiero próbuje swoich sił w branży. Dlatego też warto zasugerować się zdaniem znajomych, branżowymi rankingami (na przykład Magazyn Internet wyd. kwiecień 2008) lub banalnie – wysokimi pozycjami w wyszukiwarkach na frazę „pozycjonowanie”. W tej branży akurat nie obowiązuje powiedzenie „szewc bez butów chodzi”. Każda ceniąca się firma pozycjonująca wykorzystuje możliwość pozyskania Klientów różnymi drogami i poszerzenia własnego portfolio.

Kolejnym sposobem na szybkie zaistnienie w sieci są tak zwane linki sponsorowane. Jest to płatna forma reklamy w wyszukiwarce Google. Wykupując kampanię Google AdWords sami jesteśmy w stanie zarządzać swoją grupą reklam. Osobiście ustalamy wartość kliknięcia w nasze ogłoszenie. Sami wybieramy frazy. Naturalnie prowadzenie kampanii linków sponsorowanych również można zlecić firmie zewnętrznej. Oszczędza to nasz czas i daje gwarancję, że kampania nie zostanie zaniedbana w natłoku innych spraw.

Kiedy już nasza strona www znajdzie się wysoko w wynikach wyszukiwania, nie pozostaje nic innego jak cieszyć się rosnącym zainteresowaniem, rosnąca liczba klientów, a co za tym idzie – rosnącymi akcjami firmy. Masz ochotę poczytać znacznie więcej to odwiedź tą stronę internetową: pozycjonowanie flash

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>