cze 21
2018

Podstawowe informacje o procesorach używanych we współczesnych komputerach.

Jednym z podstawowych elementów każdego komputera jest procesor, to właśnie od niego zależy wydajność Urządzenia i obliczeniowa moc. Na rynku ostro konkurują obecnie dwie firmy, to znaczy INTEL i AMD, jakie co chwilę oferują klientom coraz to nowe układy.

wycieraczki samochodowe

Aktualnie jest ich taka ilość, że zwykły użytkownik musiałby spędzić sporo czasu, aby odnaleźć się w tym wszystkim. Z tego też powodu przeważnie osoby kupujące komputery zdają się na pomoc doświadczonego sprzedawcy, choć minimalną wiedzę warto jednak mieć. Aktualnie najprostsze są procesory z rodziny Celeron, jakich przedstawicielem przykładowo jest intel j1900. Znacznie lepiej pod względem wydajności i mocy obliczeniowej prezentuje się seria I, tu niezwykle popularnym i często kupowanym procesorem jest intel i5-5200u intel i7-4510u.
Zaawansowana architektura i naprawdę mocne parametry powodują, że ten model procesora bardzo dobrze sprawdzi się w dużej ilości zastosowań, przy równocześnie dość dobrej cenie. Na pewno zalety jego będą doceniać użytkownicy komputerów biurowych, lecz również i gracze nie będą musieli narzekać. Jeśli komuś to nie wystarczy, to może pójść krok dalej i wybrać na przykład procesor z kolejnej serii intel i7-4510u . Komputer opierający na tym właśnie procesorze może już dać faktycznie spore możliwości, zwłaszcza z wydajną kartą graficzną i dużą ilością pamięci.

Rzecz jasna możliwości na tym się nie kończą, więc dla najbardziej wymagających graczy będzie również dostępny intel i7-5960x, zapewniający niesamowite osiągi.
This entry was posted in Dla miłośników gadżetów and tagged , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>