wrz 05
2018

Podstawowe informacje na temat budowy, sposobu funkcjonowania i możliwości obecnie sprzedawanych ekranów LED.

Organizując dużą imprezę sportową, kulturalną albo przykładowo koncert coraz częściej zaczyna się sięgać po nowoczesną technikę, zarówno jeżeli chodzi o obszar nagłośnienia, jak również o wyświetlanie obrazu. Niebagatelną rolę zaczęły od niedawna odgrywać ekrany led, mające tak dużo zalet, że używane są obecnie w coraz większej liczbie różnych dziedzin.

W czasie meczów lub koncertów ekrany – sprawdź mega ofertę ekran diodowy cena – LED przeważnie podwiesza się wysoko, tak aby wszyscy obecni na widowni mogli je zobaczyć, a o tym, co zostanie na nich wyświetlone, decyduje operator. Coraz częściej wykorzystuje się je również w charakterze drogowej i pasażerskiej informacji, a także jako oświetlenie i dekoracja.

reklama LED
Autor: Colosseo EAS
Źródło: http://www.flickr.com

Pomysłów na użycie tego typu ekranów pojawia się całkiem sporo, szczególnie że zaczynają one być coraz tańsze oraz prostsze w instalacji i obsłudze. Przez swoje zalety ekrany LED coraz częściej można spotkać w przeróżnych publicznych i sportowych obiektach, choć wielu ludzi kojarzyć je jednak będzie z ogromnym ekranem na koncercie albo meczu.

Ekran LED używa do swojej pracy różnokolorowe, mocno świecące diody. Pojedynczy piksel takiego ekranu jest złożony z trzech barwnych diod, to znaczy niebieskiej, czerwonej i zielonej. Diody zmieniając natężenie świecenia stanowią z dalsza pojedynczy punkt, widoczny dla obserwatora, np. . Dzięki użyciu tej technologii ukazuje się jedna z głównych zalet ekranów wykonanych w taki sposób.

Są one całkowicie odporne na wszelakie zakłócenia spowodowane przez ciemności czy słońce – bez znaczenia jest, kiedy i w jakich warunkach pracują, to obraz cały czas będzie wyraźny i czytelny. Następnym ich plusem jest wysoka odporność na atmosferyczne warunki, ekrany przeznaczone do pracy poza pomieszczeniami są zupełnie odporne na wodę.

Omawiane ekrany mają konstrukcję modułową, przez co łatwo można zmieniać ich rozmiary i układ (przeczytaj na ten temat). Dzięki temu są one wygodne do przewożenia, co może mieć duże znaczenie na przykład przy meczach czy innych dużych imprezach.

This entry was posted in W świecie internetu and tagged , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>