lip 11
2018

Obiektyw do cyfrowej lustrzanki – informator dla początkujących

Wraz z redukcją cen i rozwojem fotograficznej świadomości użytkowników coraz to więcej posiadaczy cyfrowych kompaktów postanawia nabyć „prawdziwy” aparat fotograficzny – lustrzankę cyfrową z wymienialną optyką.
Wraz z nowiutkim aparatem pojawia się problem wyboru obiektywów.

sigma 35mm f1.4
Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
W tym tekście objaśnimy czemu pewne obiektywy pasują tylko do wybranych modeli kamer. Technologia cyfrowa rozbudziła zainteresowanie pstrykaniem pośród wielu osób, które do tego czasu ograniczały się wyłącznie do epizodycznego wykonywania fotografii. Cyfrowy kompakt, jaki dał dostęp do czarodziejskiego świata fotografii zaprzestaje wystarczać wraz z ambicjami do realizowania coraz to lepszych zdjęć. Wiele osób przesiadających się z kompaktów cyfrowych na cyfrowe lustrzanki całkiem nie ma pojęcia, jaką dopasować optykę jak też co znaczą wartości prezentujące poszczególne wzorniki obiektywów, na przykład sigma 35mm f1.4 – Gros eksploatatorów decyduje się na kupno lustrzanki z obiektywem w zestawie. Pierwszy kłopot pojawia się już przy pierwszych zdjęciach nowym nabytkiem. Nagle okazuje się, iż możliwości nowiuteńkiego zestawu są nadzwyczaj skromne w porównaniu z uprzednim kompaktem. Zwracamy się z owym ambarasem do sprzedawcy sklep foto – więcej o sklepie foto. Tutaj niezwykle pomocni eksperci radzą nam.
Na rynku osiągalnych jest wiele rodzajów uchwytów obiektywów, które są precyzyjnie powiązane z producentem oraz modelem lustrzanki.

Przeważnie jest tak, iż do aparatu konkretnego wytwórcy nie możesz założyć obiektywu innego producenta kamer. Po prostu konstruktorzy firm w czasie rozwoju systemu własnych lustrzanek wyselekcjonowali inne podejścia konstrukcyjne niż ich rynkowi konkurenci.
This entry was posted in Dla miłośników gadżetów and tagged , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>