sty 31
2019

Obecnie coraz bardziej liczą się wartościowe inicjatywy. „Masówka” odchodzi do lamusa, małe inicjatywy są coraz częściej wybierane

Wydaje się, że ogół zmierza do jednej rzeczy – do specjalizacji. Czy widoczne jest to na każdym kroku? Raczej nie, pewne jest jednak, iż po latach polskiego kapitalizmu, kiedy w cenie były usługi wielkich podmiotów, następuje niewidoczny na pierwszy rzut oka, przewrót. Otóż, wszystko to, co koncentrowało się w rękach wielkich podmiotów, czyli każda z usług z umiarem się rozdrabnia. Ludzie zaprzestają wybierać miejsca, w których dostaną wszystko, wolą ale warsztaty, zakłady, w których pracują pasjonaci.

aparat
Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie, nie jest to norma. Przeważnie w tę stronę kierują się ludzie młodzi, którzy wypatrują czegoś więcej niż „masówki”. Pośród innych grup wiekowych rozkłada się to różnie, lecz jak pokazuje ciekawy indeks – większa część starszych ludzi, wychowanych wszak na małych usługach (małe warsztaty) lubią korzystać na przykład z dużych marketów. Być może wynika to z tego, że kojarzą im się one z niezależnością.

Po latach komunizmu, gdy wszystko było państwowe, a wyboru nie było za dużego, ni stąd ni zowąd pojawiły się ogromne sklepy oferujące dosłownie wszystko. Młodzi ludzie urodzili się już w tym systemie, toteż dla nich jest to monotonne i bez zasad czy innych wartości. Wybierają więc to, co w ich mniemaniu ma wyższą wartość.

Jeżeli masz zamiar dowiedzieć się więcej na ten temat, na pewno przyda Ci się bieżąca notka. Zachęcamy do odwiedzenia naszej witryny, tam rozszerzysz swoje kwalifikacje.

Zamiast pójść do dużego marketu wybiorą nieduży sklep fotograficzny .

aparat fotograficzny
Autor: Eugene Romanenko
Źródło: http://www.flickr.com
Pokrewnie będzie z pozostałymi usługami. Mało tego, wielu młodych ludzi ma współcześnie lepszy kontakt z różnymi firmami, niż kiedyś. Dawniej, to w ogóle nie było takiej możności, gdyż wymiana komunikacji była jednostronna (nadawca – odbiorca). Obecnie, każdy człowiek, wskutek rozwoju internetu i mediów społecznościowych może czuć się jak ktoś istotny w kontakcie z marką.

I tak właśnie jest. To buduje więź, swobodniej o taką więź niewielkim firmom, gdyż posiadają one bliższy kontakt z wszelkim konsumentem. Z dużymi firmami jest poniekąd trudniej, ponieważ tam reguły kontaktu z klientem rządzą się trochę innymi prawami. Mimo wszystko, polityka takich firm, pod naciskiem właśnie tej nowej filozofii obsługi klienta się ulepsza. W tym samym czasie takie firmy muszą bardzo się natrudzić, by zadowolić każdego klienta. Jedna skarga i od razu może być kryzys, należy więc na wszytko uważać.

This entry was posted in Dla miłośników gadżetów and tagged , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>