gru 21
2018

O czym trzeba pamiętać podczas realizacji projektów graficznych?

Projektowanie graficzne polega nie tylko na stworzeniu rozpoznawalnego logo czy strony internetowej. To praca nad całym wizerunkiem firmy. W związku z tym bardzo ważne jest, aby projekt odpowiadał oczekiwaniom nie tylko danej firmy, lecz również wszystkich odbiorców, dla których wizerunek ten jest opracowywany. W tym przypadku każdy element się liczy. Aktualnie bardzo popularnym zajęciem jest modelowanie grafiki w 3d. Trzeba znaleźć specjalistę.

tworzenie grafiki 3d
Autor: idccollage
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na to, czy współpracujemy z fachową agencją graficzną, lub też pracuje dla nas grafik freelancer, musimy przede wszystkim poznać wszelkie wcześniejsze dokonania, jak również pomysły na realizację graficzną.
Dobrze opracowany projekt graficzny powinien przede wszystkim spełniać założone przez klienta cele. Powinien być nie tylko interesującą dla oka kreacją, ale również w odpowiednim stopniu mieć wpływ na rozpoznawalność danej firmy lub osoby. Ale zawsze należy myśleć o tym, że musimy spełniać oczekiwania i potrzeby odbiorców, którzy mogą stać się w przyszłości naszymi potencjalnymi klientami. To ich gusta musimy uwzględniać przede wszystkim.
Projektowanie (oprogramowanie CATIA – http://www.cadsol.pl/pl/produkty/3dexperience) graficzne na użytek witryn internetowych, a w tym grafiki 3d jest dość specyficzne . Tutaj powinniśmy uwzględnić w głównej mierze oczekiwania użytkowników internetowych. Projekt witryny zależy między innymi od tego, jakie będą w niej zastosowane technologie. Istotny jest również cel, jaki będzie spełniać strona. Dodatkowo modelowanie 3d są z reguły wykorzystywane w reklamie, dlatego należy zastanowić się i wybrać specjalistów. Od tego później może zależeć jakość np. materiałów drukowanych, stron internetowych, reklamach internetowych. Wizualizacje 3d mają zastosowanie w wielu branżach, np. wizualizacje pomieszczeń, nowych inwestycji budowlanych, katalogi produktów i wiele innych .
Wybierając idealnego podwykonawcę należy przede wszystkim poznać jego dokonania.

grafika komputerowa i wizualizacje 3d
Autor: Renaud Camus
Źródło: http://www.flickr.com
Poznając dotychczasowe prace wybranego grafika, możemy stwierdzić, czy jego prace są fachowe i godne uwagi oraz czy estetyka którą preferuje w całości nam odpowiada. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego, należy pomyśleć nad znalezieniem innego podwykonawcy. Jeśli mamy taką możliwość, zapytajmy wcześniejszych klientów, którzy kiedyś korzystali z usług danego grafika, czy spełniał on wszelkie oczekiwania przed nim stawiane.

Jeśli ten materiał jest dla Ciebie interesujący i masz chęć poznać większą ilość danych na przedstawiany temat, to pojawiła się nasza strona, którą dobrze jest zobaczyć.

Następna sprawa to precyzyjne i jak najbardziej szczegółowe określenie swoich potrzeb. Tylko dzięki temu będziemy mieć pewność, iż projekt graficzny w całości będziemy mogli zaakceptować. Będzie to oczywiście także niemałe ułatwienie dla grafika. Jednocześnie trzeba kierować się uwarunkowaniami rynkowymi oraz charakterem branży, w jakiej działamy.

This entry was posted in W świecie internetu and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>