lip 22
2014

Marketing automation – skuteczny patent na wzrost sprzedaży firmy.

Ciężko sobie w dzisiejszych czasach wyobrazić firmę funkcjonującą w oderwaniu od świata internetu. Nawet jeśli dane przedsiębiorstwo istnieje w jednej z tradycyjnych branż, to tak czy inaczej musi również zaistnieć w sieci internetowej, gdyż tam są jego klienci. Jednak samo bycie w sieci bardzo mało znaczy. Niezbędne jest posiadanie wiedzy oraz instrumentów pozwalających na uzyskiwanie benefitów z tej bytności. Narzędzia te przynosi nam tzw. automatyzacja marketingu.

Automatyzacja marketingu
Źródło: sxc.hu/photo/1377963

Automatyzacja marketingu (z angielskiego marketing automation) polega na prowadzeniu działań marketingowych przy udziale specjalistycznych programów. Ich nadrzędnym celem jest zwiększenie sprzedaży. Jednak nie jest to narzędzie działające jak znane od dawna systemy sprzedaży. Aby osiągnąć przyrost sprzedaży automatyzacja marketingu jest skierowana na m.in. monitoring i analizę internautów korzystających z firmowej strony internetowej, segmentację klientów pod względem ich cech np. wieku, zainteresowań, miejsca zamieszkania.

Praca na nowoczesnym oprogramowaniu
Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Specjalne oprogramowanie pozwala na szybkie zebranie danych oraz ich analizę. Dzięki temu możliwe jest maksymalne skierowanie marketingu na daną grupę docelową. Świetne efekty notuje się w przypadku tworzenia baz danych mailowych i późniejszych akcjach mailingowych. Efekty są o wiele szybsze i o wiele lepsze niż w przypadku akcji marketingowych prowadzony „na ślepo”. Automatyzacja to doskonały sposób na oszczędność czasu i pieniędzy, które można przeznaczyć na inne działania.

Innym wielkim plusem programów z dziedziny marketing automation jest ich łatwa integrowalność z innymi systemami działającymi w firmie. Mowa tu głównie, w dużej mierze o systemach zarządzania relacjami z klientami, takich jak np crm online czy ERP.

This entry was posted in Sprawy komputerowe and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>