maj 02
2019

Kiedy sprawdzenie bezpieczeństwa IT jest dobrym rozwiązaniem dla każdej firmy?

W obecnych czasach każdy powinien już wiedzieć, że dużym niebezpieczeństwem może być nie tylko fizyczne natarcie, ale także atak informatyczny. Przestępców nie interesują wyłącznie dobra materialne, ale zaczęli widzieć też korzyści, które mogą zyskać dzięki włamywaniu się do systemów w różnych firmach lub też wykradając informacje, które z powodu swojej wagi i małej osiągalności mogą być bardzo cenne. Można bez problemu wyobrazić sobie, jak ogromne szkody wyrządza obecnie wszelkiego rodzaju szpiegostwo przemysłowe, gdy przestępca kopiuje projekty czy konkretne rozwiązania technologiczne. Ważnym pytaniem staje się więc sprawa bezpieczeństwa firm i tego, w jaki sposób powinny się one zabezpieczać przed wypłynięciem informacji?

Praca na komputerze
Autor: Stephan Ridgway
Źródło: http://www.flickr.com
Każda duża firma świadczy usługi w oparciu o zasoby ludzkie oraz system informatyczny. Zagrożeniem objęte są e-sklepy, które mogą być ofiarą zdalnej napaści, jak i większe firmy, które ze względu na obszerne działy i mnóstwo pracowników łatwo mogą być zaatakowane z wewnątrz. Jedną z popularnych metod, które pomagają poznać osobom spoza przedsiębiorstwa różne wiadomości odnośnie firmy, jest zwykły atak socjotechniczny, w którym niespodziewająca się niczego ofiara sama udostępnia tajne dane.

Niezwykle często tak nieskomplikowane metody ataku dają znakomite rezultaty – oszuści wcale nie muszą uciekać się do łamania zabezpieczeń komputerowych, by uzyskać istotne dane.

Masz chęć znaleźć więcej informacji (http://opiekuninformatyczny.pl/) na prezentowany problem? Jeśli tak, to bez obaw kliknij ten link, a na pewno poczujesz satysfakcję!

Jeśli mamy wrażenie, że nasza firma jest niedostatecznie chroniona, możemy pomyśleć nad tym, czy audyt bezpieczeństwa informatycznego nie byłby dla nas najlepszym rozwiązaniem: .

Praca z komputerem
Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku znajduje się już wiele firm, które proponują takie usługi, możemy mieć więc pewność, że ceny będą coraz bardziej przystępne. Do najchętniej kupowanych usług należy kontrola bezpieczeństwa informatycznego oraz czynnika ludzkiego.

Jeżeli myślisz, że wiadomości zaprezentowane w tym wpisie są absorbujące, kliknij także ten link – to unikalna witryna (https://studioartline.com.pl/reklama-zewnetrzna/), na której przeczytasz zbliżone treści.

Pierwsza z nich koncentruje się na właściwym działaniu zaplecza komputerowego, druga zajmuje się przede wszystkim szkoleniem zespołu w zakresie efektywnego rozpoznawania technik manipulacyjnych.

Należy widzieć, że bezpieczeństwo firmy to nie tylko zabezpieczenie mienia czy ochrona fizyczna – dzisiaj większe straty może nieść atak informatyczny, podczas którego można stracić nie tylko gotówkę, ale również poufne informacje.

This entry was posted in Sprawy komputerowe, W świecie internetu and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>