kwi 14
2019

Już nie musisz chodzić do Urzędu Skarbowego, jest sposobność szybko a także bezpiecznie rozliczyć się z podatku przez Internet.

Płatnik, w terminie do 30 kwietnia, ma obowiązek składania, we właściwym dla swojego miejsca zamieszkania Urzędzie Skarbowym, rocznego podsumowania podatkowego. W rozliczeniu PIT 2014 , przygotowanym zgodnie z ustalonymi przepisami przykładu, powinny zostać wykazane uzyskane w ciągu roku nadwyżki przychodu objęte opodatkowaniem na zasadach ogólnych.

W zobowiązaniu trzeba zaznaczyć wysokość podatku dochodowego, a także wiadomość o wpłaconych do urzędu skarbowego zaliczkach na należność podatkową – jeśli takie wystąpiły.

Elektroniczne rozliczanie PIT
Autor: „PictureYouth”
Źródło: http://www.flickr.com

Już nie musisz iść do Urzędu Skarbowego, możesz szybciutko a także bezpiecznie rozliczyć się z podatku przez sieć. Nie musisz nic ściągać i instalować niekorzystne programy na swój komputer, musisz mieć tylko dostęp do Internetu w którym wypełnisz i złożysz zeznanie podatkowe Pit 37 online! Najłatwiejszą metodą złożenia zobowiązania jest wręczenie go w okienku odbiorczym Urzędu Skarbowego. Niewykluczone jest również złożenie deklaracji metodą opcjonalną. Powszechne stało się nadawanie zobowiązania w formie pisma elektronicznego od razu do fiskusa złączone z uzyskaniem urzędowego potwierdzenia otrzymania.

Składanie zeznania Pit 37 online za pomocą sieci nie wymaga posiadania e-podpisu. Badanie podatnika odbywa się przy udziale pięciu danych personalnych dotyczących płatnika: NIP albo numer PESEL – w zależności od płatnika, imię (pierwsze), nazwisko, data urodzenia, kwota przychodu wskazana w oświadczeniu lub rocznym obliczeniu podatku za rok podatkowy o dwa lata wcześniejszy niż rok, w którym jest składany formularz elektroniczny. Przekazanie Pit 37 online (program PIT 37 online) to łatwy, szybki, pewny sposób na roczne rozliczenie podatkowe. Ponadto, rozliczanie PIT online, nie nastręcza niekoniecznych formalności i opłat. Dzięki temu mamy również gwarancję poprawnego wypisania dokumentu ze wszystkimi załącznikami.

This entry was posted in Bez kategorii and tagged , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>