cze 22
2018

Jeśli chcesz ściągnąć na własną witrynę wielu użytkowników, musisz zatroszczyć się o wyjątkową treść

Dla właścicieli witryn oraz serwisów sieciowych ważną sprawą staje się zmierzanie do tego, aby umiejscowić się na samej górze rankingu wyszukiwarki Google. Bywa to o tyle istotne, że największą popularnością i zaufaniem pośród użytkowników internetu odznaczają się właśnie witryny zlokalizowane na przodzie rankingu wyszukiwarek. Powoduje to, że specjaliści od SEO i administratorzy stron robią wszystko, by podnieść pozycję własnej witryny w rankingu, wielokrotnie stosując nieetyczne metody.

Panda
Autor: Will Sowards
Źródło: https://www.flickr.com
Algorytmy – inteligentne narzędzia Google

Przez pewien czas administratorzy witryn internetowych byli w stanie przyciągać powodzenie u robotów Google i treścią oraz odnośnikami zamieszczanymi w własnych serwisach nakłaniać je do podnoszenia się na szczyt wykazu. Zadaniem narzędzia, jakim jest wyszukiwarka Google, bywa jednakże zapewnienie użytkownikom internetu rezultatów jak najbardziej trafnych oraz wartościowych. Z myślą o dążeniu do zapewnienia miarodajnych oraz satysfakcjonujących wyników powołano do życia odpowiednie algorytmy, które pomagają potęgować widoczność stron oferujących unikalną oraz wartościową dla użytkowników (zobacz jak wyszukać duplikat treści).

Algorytm Panda pomaga wyszukać najlepsze strony

Jednym z algorytmów, które pilnują dobrej pracy robotów Google, okazuje się algorytm panda. Nazwa algorytmu Panda nawiązuje do nazwiska jego twórcy Navneeta Pandy. Narzędzie to po raz pierwszy pojawiło się w naszym kraju latem 2011 roku. Jego głównym zadaniem stało się polepszenie widoczności witryn unikalnych i wartościowych. Algorytm tworzy zestaw reguł i procesów, jakie typują warunki wywierające wpływ na fakt, jak wysoko konkretna strona pokaże się w rankingu wyszukiwarek.

strona internetowa
Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Panda kontroluje głównie unikalność, miarodajność i kompetencję treści publikowanej w witrynie. Im staranniej oraz bardziej kompetentnie treść jest przygotowana, tym znaczniejsza szansa, że Panda – https://www.artefakt.pl/blog/seo/malo-tresci-o-niewielkiej-lub-zadnej-wartosci (https://www.artefakt.pl/blog/seo/malo-tresci-o-niewielkiej-lub-zadnej-wartosci) – doceni jej wartość oraz wywinduje ją w górę rankingu.

Chcesz, by twoja strona odniosła powodzenie?

Jeżeli chce się, by witryna internetowa osiągnęła sukces oraz przyciągała użytkowników, trzeba zadbać o unikatową i wartościową treść. Otrzyma się wtedy gwarancję, że roboty Google wycenią ją odpowiednio i docenią jej możliwości, polecając ją użytkownikom w własnych rankingach.

This entry was posted in Pozycjonowanie stron and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>