mar 02
2019

Jakim sposobem dobrze dobrać obiektyw do naszej lustrzanki?

Współcześnie fotografia ewidentnie stała się niebywale dostępna dla wszystkich użytkowników. Jeszcze kilkanaście lat temu zarówno wypracowywana technologia, jak i osiągalność sprzętu pozostawiała nam wiele do życzenia. Kupno dobrej jakości sprzętu związany był z bardzo znaczącym wydatkiem, na którego poniesienie stać było tylko nielicznych z nas.

aparat
Także proponowany sprzęt nie był najlepszej jakości. Wykonywane fotografie przez stare aparaty wymagały nieodzowności skomplikowanych ustawień, o których przeważnie nie mieliśmy pojęcia. współcześnie na szczęście sytuacja bardzo zauważalnie się odmieniła.

W domu nieomalże każdego z nas znajdują się aparaty cyfrowe, dzięki którym możemy niezmiernie łatwo zapisać na papierze ważne chwile z naszego życia. Prawdopodobnie dla wielu z nas cały proces został widocznie zautomatyzowany, to niemniej jednak zawodowy fotograf dobrze wie, że wykonanie atrakcyjnego zdjęcia potrzebuje od nas skoordynowania dużej liczby szczegółów, o których najczęściej pospolity odbiorca nie ma pojęcia. Najczęściej bowiem ograniczamy się do kupna aparatu cyfrowego, który odnajdziemy w każdym sklepie RTV. Niemniej jednak okazuje się, że próba wykonywanego przez nas zdjęcia w istotnej mierze zależy także od zastosowanego obiektywu.

obiektyw aparatu
Autor: Christopher Aitken
Źródło: http://www.flickr.com
Praktyka ewidentnie ukazuje, że wielu młodych fotografów ma problem z ich doborem. Kluczem do sukcesu jest bowiem poznanie się z fundamentalnymi parametrami obiektywów, jakie mają duży wpływ na jakość wykonywanych przez nas zdjęć. Do ich grona ewidentnie powinniśmy dołączyć ogniskową, która w znaczny sposób przekłada się na naszą ewentualność przybliżania. Duża część z nas traktuje go jako najistotniejszy parametr, dlatego w naszym wyborze jesteśmy zobowiązani się postarać, by posiadała one atrakcyjne wartości. W tym miejscu doskonałą sugestią będzie obiektyw Sigma 35mm lub Sigma 18-35mm f1.8, dostępny np. tu , który doskonale sprawdza się w nawet w najwyższym stopniu trudnych warunkach. Kolejny z znaczących parametrów to jasność. Jej wpływ na jakość zrealizowanych zdjęć jest ogromny, dlatego że pozwala nam na zrobienie zdjęć przy niedostatecznej ilości światła.
This entry was posted in Bez kategorii and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>