kwi 20
2019

Jakie technologie dobrze zakupić do firmy

Jeszcze kilkanaście lat temu każdy właściciel aparatu telefonicznego uzależniony był od naszego monopolisty, którym była znana wszystkim Telekomunikacja Polska. Dla wielu firm i prywatnych osób zdobycie własnego numeru telefonu w walkach z tym molochem było wielkim sukcesem, okupionym niekiedy sporą ilością czasu na załatwienie wszystkich formalności.

laptop
Autor: Tim Walker
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz od chwili, kiedy internet stał się powszechny dużo się pozmieniało, gdyż ktoś odkrył, że sieć internetowa doskonale będzie się nadawać również do wykonywania połączeń telefonicznych przy bardzo małych kosztach. Telefonia vioip, bowiem właśnie w ten sposób jest nazywana ta technologia, pozwala na kompresję i przesyłanie głosu za pomocą komputerowej sieci i internetu. Głos przekształcany jest w dedykowanym do tego aparacie telefonicznym lub sprzęcie komputerowym do pakietów danych, wysyłanych przez sieć do odbiornika. Tam te wszystkie pakiety są przejmowane i transformowane z powrotem w słyszalny dźwięk, dzięki czemu można tym sposobem realizować rozmowy telefoniczne.

Uruchomienie telefonii Voip nie będzie wymagać dużych nakładów finansowych, mocnych urządzeń albo długich prac montażowych. Po pierwsze potrzebna będzie dobra centrala telefoniczna, która będzie umożliwiać obsługę tej technologii. Nowoczesne centralki posiadają poza standardowymi funkcjonalnościami dużo innych możliwości, przydatnych w codziennym użytkowaniu. Możliwości puszczania głosowych powitań, sprawne przekierowywanie rozmów do wszystkich pracowników oraz działów z pewnością bardzo podniosą komfort pracy w firmie.

Istotne jest także to, że takie centralki umożliwiają wykonywanie bezpłatnych rozmów w firmowej, wewnętrznej sieci, co przy dużej liczbie użytkowników może pozwolić na zaoszczędzenie sporych kwot. Poza centralką do wykonania sieci internetowej telefonii potrzebne będą telefony które umożliwiają prowadzenie połączeń. Najprostsze modele kosztują około pięćdziesięciu złotych, a za nieco większe kwoty kupić można aparat ze sporą liczbą dodatkowych funkcji. Sprawdzając ogólne koszty realizacji sieci Voip w przedsiębiorstwie może to wyjść to dużo taniej niż tradycyjna technologia.

This entry was posted in W świecie internetu and tagged , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>