lip 11
2018

Jaką nazwę wybrać dla sklepu działającego w sieci?

Wykorzystywanie różnorodnych stron internetowych stało się codziennością sporej liczby osób. Zasadniczo dostęp do sieci ma dziś coraz więcej osób. W gronie stron internetowych obecnie bardzo istotną pozycję posiadają sklepy internetowe.

Error
Autor: Oliver Tacke
Źródło: http://www.flickr.com

Są one niezwykle różnorodne, na przykład z tej racji, że niektóre z nich obejmują tylko jeden rodzaj towarów, pozostałe z kolei posiadają produkty z rozmaitych branż. To, co mają wspólnego to znaczna dawka wygody dla klienta, który kupione produkty otrzymuje do domu.

Jednym z najbardziej istotnych elementów tego typu sklepów jest witryna WWW, z wykorzystaniem której użytkownicy kupują konkretne towary. Istnieje szereg wymagań, które ta witryna powinna spełniać. Bardzo ważna jest chociażby czytelność i łatwość poruszania się po witrynie. Jednak pierwszą rzeczą, na którą patrzy się w czasie obcowania z danym sklepem, jest jego nazwa. Dlatego tak ważne jest, by nazwa ta była możliwie zachęcająca, a do tego łatwa do zapamiętania, jak chociażby nazwa sklepu Przede wszystkim dobrze jest, o ile nazwa sklepu znajduje się w jego domenie internetowej.

Nazwy mówiące o branży

Informatycy
Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

Pomysłem stosowanym przez zdecydowaną większość posiadaczy sklepów w Internecie jest wymyślanie tym sklepom nazw świadczących o branży, w jakiej funkcjonują. Przykładem jest nazwa która od razu sugeruje, że jest to internetowa perfumeria. Takie nazwy są często proste do wymyślenia, a im są prostsze, tym lepiej, ponieważ odbiorca takie proste nazwy szybciej zapamięta. Ciekawych informacji w tym temacie możesz dowiedzieć się stąd: ceneo. Dlatego najlepiej jest nie używać w domenach żadnych nadprogramowych znaków, przykładowo cyfr. Z kolei stosunkowo często występują domeny z myślnikiem, przykładem jest

Nazwy składające się z wielu członów

Jedną z metod nazywania sklepów internetowych jest także nadawanie im nazw składających się z kilku części. Nierzadko w nazwach tego typu można znaleźć elementy świadczące o branży, może się tam znaleźć również na przykład część wskazująca na miejsce, w jakim dany sklep posiada siedzibę. Przykładem jest tutaj sklep oferujący generalnie telefony komórkowe i pozostałe tego rodzaju urządzenia. Sklepów z takimi nazwami także obecnie jest bardzo wiele. Na temat przykładowych nazw podanych w tekście można przeczytać tutaj: www.

This entry was posted in W świecie internetu and tagged , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>