lip 12
2018

Jak rozplanować dobrą i efektowną witrynę sklepu w sieci?

Rozplanowanie i projektowanie stron internetowych nie jest łatwym zadaniem. w pierwszej kolejności należy podążać za najnowszymi trendami w projektowaniu, tak by dana strona była możliwie praktyczna. Jednak najważniejszym warunkiem powinno być zawsze zadowolenie odbiorcy.

Laptop
Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

Tak więc rzeczy znajdujące się na stronie muszą być w jak największym stopniu podporządkowane komfortowi użytkownika. Przy planowaniu stron można popełnić wiele różnych błędów, a każdy z nich może zaskutkować zmniejszoną liczbą klientów. Ważnym czynnikiem, choć stosunkowo często niedocenianym, jest czytelność stron. Badania wykazały, że najbardziej czytelne są witryny, gdzie czarny tekst umieszczony jest na jasnym tle. Strony z odwrotnymi kolorami można spotkać całkiem często, na przykład Użytkownikom takich stron szybciej męczy się narząd wzroku przy czytaniu.Należy unikać zbędnych elementówJeszcze blisko dziesięć lat wcześniej (strony www kielce) internetowe wyglądały zupełnie inaczej niż obecnie. Przede wszystkim panowała moda na umieszczanie tam rzeczy mających zwiększyć atrakcyjność witryny, które to elementy jednak w efekcie zaburzały poziom odbioru strony. Były to rozmaite animacje i pozostałe ruchome elementy, jak również muzyka odtwarzająca się w witrynie w sposób automatyczny. Pewnym rozwiązaniem może być

Praca przy komputerze
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

wstawienie odtwarzacza na stronę, dzięki czemu użytkownik może odtworzyć dźwięki wyłącznie wówczas, gdy chce. Taki pomysł wykorzystano na stronie O wspomnianych sklepach można poczytać w tym miejscu: .

Właściwe rozwiązanie w zakresie projektowania
Na chwilę obecną znaleźć można dużo stron sklepów, spełniających pozytywne warunki. Na przykład najczęściej apteki w Internecie posiadają niezwykle przejrzyste i czytelne witryny; przykładem może być Na tego typu stronach klient porusza się z łatwością, dzięki czemu robienie zakupów jest sprawniejsze i przyjemniejsze. Korzystnym rozwiązaniem jest też użycie jednolitych kolorystycznie elementów na stronie, oprócz wspomnianego białego tła. Na stronie na przykład są to elementy zielone, lecz brak innych barw nie powoduje zmniejszenia czytelności całej strony. Cała kolorystyka strony nawiązuje natomiast do logo sklepu, co jest często stosowane. Dla zainteresowanych odsyłamy do wiarygodnej strony www: .
This entry was posted in W świecie internetu and tagged , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>