lip 12
2018

Dostęp do Internetu w województwie małopolskim.

Głównym dostawcą w liczącej około 40 000 mieszkańców miejsko-wiejskiej gminie Myślenice (w województwie małopolskim; dawniej, do 1998 roku krakowskim) jest przedsiębiorstwo Net-kom. n-kom.plzamieszono na stronie Wskazany oferent zajmuje się świadczeniem dostępu do internetu dla mieszkańców Myślenic i pobliskich miejscowości jak Bysina, Borzęta, Jasienica, Polanka czy Krzyszkowice. W dalszych planach jest poszerzenie zakresu oferty i obszaru (na np. Osieczany) swojej działalności ale już w tej chwili rozszerza swoją działalność dostarczając oprócz Internetu o różnych konfiguracjach (nawet dwudziesto-megabitowe łącze), także usługi telefoniczne VIP stając się konkurencją na terenie Myślenic dla największych operatorów dzięki bardzo niskim, konkurencyjnym cenom.

Łącze mobilne czy stacjonarne?

Szybkie łącze internetowe w Myślenicach już możliwe.

Dzięki p.h.u. net-kom odbiorcy mogą liczyć na obniżenie stawek na Internet i telefon gdyż pojawienie się nowego gracza zawsze powoduje zmiany cen na niewielkim rynku. Obecnie duża część osób posiada Internet w smartfonie w pakiecie od dotychczasowego operatora telefonii komórkowej. Ale transfer często wystarcza wyłącznie na podstawową obsługę jak sprawdzenie poczty czy wiadomości. Dopóki nie znikną te ograniczenia klienci chętnie będą sięgać po stacjonarny będący bardziej niezawodny i oferujący wyższe prędkości niż Internet mobilny. Internet mobilny jest często jedynym wyborem dla osób, które nie mogą skorzystać z usług szerokopasmowego dostępu do Internetu przy wykorzystaniu infrastruktury sieci lokalnej lub kablowej czy innej formie przede wszystkim ze względu na bark infrastruktury światłowodowej, czy brak połączenia telefonicznego – poza tym jego odbiorcy muszą się liczyć z gorszym zasięgiem w lokalu lub przymusem dokupienia dodatkowych urządzeń wzmacniających sygnał dla odbiorców znajdujących się w znacznych odległościach od nadajnika gsm. Dlatego Internet ”na kablu” o transferze pobierania danych: 2 Mb/s, (wysyłka od 0,5 do 1 megabajta) będzie wygodniejszym pomysłem niż internet mobilny. Pamiętajmy, iż internet szerokopasmowy z reguły nie posiada ograniczeń transferu i jest oferowany z routerem bezprzewodowym.

This entry was posted in W świecie internetu and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>