lut 11
2019

Co to jest centralny odkurzacz i jaki najkorzystniej wybrać model? O czym powinniśmy pamiętać przed jego zakupem?

Rzeczywiście większe powierzchnie wymagają bardziej znacznego nakładu pracy w czasie sprzątania. By robić to bardziej efektywnie, powinniśmy inwestować w centralny odkurzacz.

profesjonalny odkurzacz
Autor: Martin Abegglen
Źródło: http://www.flickr.com
Tego rodzaju odkurzacz to skomplikowana instalacja, składa się z dużej ilości komponentów. Mamy więc jednostkę centralną, jej zadaniem jest stworzenie podciśnienia w instalacji. Mamy rury PCV, jakie są rozprowadzane w całym domu, pojawiają się w kanałach wentylacyjnych, ścianach i podłodze. Innym elementem są gniazda ssące. Montuje się je na końcu rur w różnorodnych miejscach w domu, zwłaszcza tam, gdzie istnieje obowiązek podłączenia węża ssącego i odkurzenia powierzchni.

Mamy węża ssącego, który jest dłuższy niż w klasycznych odkurzaczach, ma aż siedem-dziewięć metrów. Na końcu należy wspomnieć o dodatkach, np. o automatycznej szufelce z otworem, która odprowadza kurz. Jeżeli chodzi o koszt tego rodzaju odkurzacza to na pewno powinniśmy przygotować się na znaczny wydatek. Odkurzacz do średnich gabarytów domu to cena min. 1500 złotych, ale już bardziej zaawansowane kosztują sześć-siedem tyś. zł.. Jak weźmiemy pod uwagę fakt, że odkurzacze centralne montuje się bardzo często już na etapie budowy domy (jak działa odkurzacz centralny), to taki dodatkowy koszt nie jest już bardzo duży, szczególnie jak rozważy się plusy, jakie przyniesie zamontowanie tego rodzaju urządzenia. Odkurzacz centralny to same zalety, pozwala on odprowadzanie kurzu oraz zanieczyszczeń na zewnątrz budynku, funkcjonuje prawie bezgłośnie. Jak pragniemy wybrać odpowiedni odkurzacz, to zwróćmy uwagę na maksymalną powierzchnię, którą może wysprzątać dany model.

Zwróćmy także uwagę na ilość gniazd ssących czy moc ssącą oraz wydajność. Najbardziej niezawodne centralne odkurzacze nie muszą być jakieś drogie, wystarczy, żeby mogły sprawdzić się we wnętrzu, które mają sprzątać – . W rzeczy samej najbardziej korzystnie dobrać model z ekranem LCD lub regulacją w wężu ssącym. Naprawdę pomocną, ale i problematyczną funkcją jest sprzątanie ma mokro. Jak bowiem odkurzacz nie będzie podłączony do klimatyzacji, trzeba usuwać zanieczyszczenia samodzielnie. Jak będziemy o tym pamiętać, to możemy być pewni, że centralny odkurzacz będzie dla nas bardzo przydatny.
This entry was posted in Bez kategorii and tagged , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>